Hurmalı Diyet Kurabiye

Hurmalı Diyet Kurabiye Tarifi nasıl yapılır? Hurmalı Diyet Kurabiye tarifi için kullanılan malzemeler ile Hurmalı Diyet Kurabiyenin yapılışını İsmi hanımın gönderdiği tarifte bulabilirsiniz. Haydi hamarat hanımlar kolları sıvayın , bu sefer sizin için çok sağlıklı ve lezzetli bir tarif hazırladık.

  • 1 adet yaş hurma
  • 2 adet kuru hurma
  • 1 kase fıstık ezmesi
  • 2 adet kayısı
  • 1 kase yulaf ezmesi


Hurmanın faydalarını bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden birisi de çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Evlerden uzak olsun.

Biz hanımların vazgeçilmezi beş çaylarını boş içmek olmaz öyle değil mi? Her zaman çayın yanına ikramlık bir şeyler hazırlarız. Ama bugün gelin bir değişiklik yapalım ve çayın yanına daha sağlıklı ve değişik lezzette bir kurabiye yapalım. 

Haydi hamarat hanımlar hurmalı diyet kurabiyelerimizi yapmaya başlayalım. Öncelikle kuru hurmalarımız ve kayısılarımızı bir bıçak yardımıyla küçük küçük doğrayalım. Taze hurmamız ve fıstık ezmemizle birlikte hepsini robottan geçirelim. Sırada yulaf ezmesi var, yulaf ezmesini de robota ekleyip malzemelerimizin iyice karışmasını sağlayalım. Hurmalı diyet kurabiyelerimiz pişmeye hazır. Size bir önerim var bir dondurma kaşığı ile hurmalı kurabiyelerinize şekil verebilirsiniz veya Antakya yöresinde kullanılan özel tahta kalıpla da şekil verebilirsiniz.

Fırın tepsimize pişirme kağıdımızı sererek 170 derecelik fırında 30 dakika pişirmemiz yeterli. Bir püf noktası daha eklemek istiyorum, hurmalı diyet kurabiyelerinizin şeker ayarını kendinize göre daha az veya daha çok hurma ilave ederek ayarlayabilirsiniz. Hurmalı diyet kurabiyelerimiz kahvenin yanında da ayrı bir lezzet olacaktır benden söylemesi. Ellerinize sağlık.

Hapinize Afiyet Olsun.