Pankek ile Yapabileceğiniz 5 Özel ve Kolay Tatlı


Pankek ile Yapabileceğiniz 5 Özel ve Kolay Tatlı

Yapılışı kolay ve yemesi de bir o kadar keyifli olan pankek çeşitleri ile birbirinden leziz tatlılar hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz? Pankek tariflerine yenilerini eklemek, evde şipşak tatlı çeşitleri hazırlamak istiyorsanız bu 5 önerimize hemen göz atmaya başlayın!

1.Ballı Tarçınlı Pankek

Pankek çeşitlerinin en önemli özelliği gayet hafif olmasıdır. İşte bu nedenle dilediğiniz lezzet ile buluşturabilir ve ortaya birbirinden leziz tatlılar çıkmasını sağlayabilirsiniz. İlk önerimiz ise ballı tarçınlı pankek tatlısı oluyor. Bu tatlı için öncelikle klasik pankek tarifi ile pankek parçaları hazırlamalısınız. Sonra üzerine bal dökerek en üst katmanı da tarçınla kaplayın. Dilerseniz pankek hamurunu hazırlarken de içerisinde az miktarda tarçın ekleyebilirsiniz. Bu sayede tarçın aromasını güçlendirmiş olacaksınız.

2. Damla Çikolatalı Pankek

Damla çikolata pastanelerden hatta marketlerden bile kolaylıkla temin edebileceğiniz bir malzeme ve bu özel lezzeti pankek ile buluşturarak ortaya muazzam bir görünüm çıkmasını sağlayabilirsiniz. Damla çikolatalı pankek tarifini Yemek.com adresinden bulabileceğinizi de belirtelim. Bu sitede en doğru ve en pratik tarif yer aldığından sadece tarifi birebir uygulamanız, enfes bir tatlı elde etmenizi sağlıyor.

3.Çilekli Mini Pankek Pastası

Görsel bir şölen sunuyor olmasıyla da ön plana çıkan bu tatlı için de bol miktarda pankek hazırlamanız gerekiyor. Sonrasında her bir pankek parçasının üzerine ince dilimlenmiş çilekleri dizin. Ardından üzerine bir pankek daha koyarak birkaç kat halinde bu tarifi uygulamaya devam edin. En üste de krema ya da çikolata sosu dökebilir, enfes bir pasta hazırlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

4.Muzlu Pankek Tatlısı

Çilekli olarak hazırlayabileceğiniz tatlının bir alternatifi de muzlu pankek tatlısıdır. Bu defa pankek parçalarının arasında muz dilimleri ekleyebilirsiniz. Arzunuza göre bal ya da krema ekleme şansınız da bulunuyor. Üst katmanı da yine muzla buluşturabilir ve aromasıyla mest eden enfes bir tatlı elde edebilirsiniz.

5.Kuru Üzümlü Pankek Pastası

Kuru üzüm özellikle kek çeşitlerinde sıklıkla kullanılıyor. Ancak isterseniz pankek için hazırladığınız hamura da kuru üzüm ekleyebilirsiniz. Bu sayede çok daha farklı ve leziz bir tatlı hazırlamış olacaksınız. Kuru üzümlü pankek tarifine alternatif olabilecek diğer tatlı çeşitleri için de hemen Yemek.com adresine tıklamanız yeterli olacaktır.