Milföy Hamurundan Cevizli Baklava
Milföy Hamurundan Cevizli Baklava nasıl yapılır? Milföy Hamurundan Cevizli Baklava tarifi için kullanılan malzemeler ile Milföy Hamurundan Cevizli Baklava yapılışını Gözde hanımın gönderdiği tarifte bulabilirsiniz. Uzun uzun hamur hazırlayıp, açmak istemeyenler için hem pratik hem de lezzetli olan Milföy Hamurundan Cevizli Baklavayı siz de sevdiklerinize nefis bir tat olarak sunabilirsiniz.

  • 6 adet milföy (dikdörtgen)
  • 2 su bardağı dövülmüş ceviz
Şerbeti için:
  • 2 su bardağı şu
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1-2 damla limon


Hamarat takipçimiz Gözde hanımın gönderdiği pratik ve leziz tariflerden biri olan Milföy Hamurundan Cevizli Baklavayı, hamur hazırlayıp açmakla uğraşmak istemeyen takipçilerimize bu nefis tarifi şiddetle öneriyoruz. 

O zaman dilerseniz hemen Milföy Hamurundan Cevizli Baklava tarifimize geçelim, ne dersiniz?

Milföy Hamurundan Cevizli Baklava tarifine başlarken ilk olarak, şerbet için olan su, toz şeker ve 1-2 damla limonu karıştırıp, baklavamızın şerbetini hazırlıyoruz. Daha sonra oklava yardımıyla milfoyleri açıyoruz. Borcamın en alt katına 3 adet olarak açtığımız milföyleri yayıyoruz.

Üstüne cevizi serpiyoruz. Sonra kalan 3 milföy hamurunu da açarak, üst kat olarak borcama döşüyoruz. Dilediğimiz şekilde keserek, 160 derece önceden ısıtılmış fırına veriyoruz. Üstü kızarıncaya kadar pişiriyoruz. Pişen baklavamıza şerbetini ilave ediyoruz. Baklavamiz servise hazırdır.

Afiyet olsun.