Maggi Soslu Tavuk Pirzola


Tavuk yemekleri hazırlarken baharatlarını sosunu ayarlamakla uğraşmadan bizi daha kısa sürede sonuca götürecek üstelik ortaya daha lezzetli tavuk yemekleri çıkaracak binbir çeşit çeşniler var. Bunlardan birisi de tabiki MAGGİ paprikalı çeşni ve sırada ise Aylin Hanım’ın bu çeşniyle hazırladığı nefis tarifi…


Tavuk yemekleri hazırlarken sosuyla baharatıyla uğraşmadan daha lezzetli ve daha kısa sürede hazırlamamızı sağlayan kısacası bu işi daha da kolaylaştıran lezzetli tavuk çeşnileridir bana göre ve bu lezzetli çeşnilerden biride MAGGİ’nin paprikalı çeşnisi. Aylin Hanım’da kısa sürede bu çeşniyle nefis tavuk pirzolaları hazırlamış ve bizlerle paylaşmak istemiş.

Malzemeler


•    ½ kg tavuk pirzola
•    1 paket MAGGİ paprikalı çeşni
•    1 adet bütün soğan
•    1 adet domates
•    1 tutam kekik


Yapılışı


Tavuk pirzolaları çeşninin içinden çıkan poşete koyun ve içine çeşniyi boşaltın. Poşeti arkasındaki tarife göre çalkalayıp poşetin ağzını bağlayın. Poşete küçük delikler açın ve fırın tepsisine yerleştirin. Soğanı ve domatesi 4’e bölüp tepsinin kenarı koyun. 200 C’ye ayarlı fırında pişirin. Pişen pirzolanın üzerine kekik serpip yanına bir domates dilip servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.
                                        Aylin GÜLKIRAN