Lavabo Giderindeki Kötü Kokuyu Evinizdeki 2 Malzemeyle Kolayca Yok Edebilirsiniz! Nasıl mı?

Mutfaktaki genel havayı da etkileyen lavabo giderinden gelen hoş olmayan kokular için üzülmenize gerek kalmadı! Evinizdeki yalnızca 2 malzemeyle yapabileceğiniz harika tarif ile siz de bu kokulardan kurtulabilirsiniz.

1- Lavabo giderlerindeki kötü kokuyu gideren karışımın tarifi:

1- Lavabo giderlerindeki kötü kokuyu gideren karışımın tarifi:

Bu harika tarif için 2 malzeme size yeter:
Malzemeler:
* 1/2 su bardağı karbonat
* 1/2 su bardağı limon suyu


2- Nasıl yapılır?

2- Nasıl yapılır?

Limonların suyunu o anda taze olarak sıkıp, yarım bardak taze sıkılmış limon suyu elde edin. Sonrasında bu limon suyunu küçük bir sos kabına alıp ocağa alın ve sonrasında ısıtmaya başlayın. Isınmış olan limon suyunun içine, karbonatı yavaşça eklemeyin. Köpüklenmeler olabilir, telaşa gerek yok. Sonrasında iyice karıştırdığınız bu 2 malzemeli karışımı alarak lavabo giderine dökün. Bu şekilde 10 dakika kadar beklettikten sonra, sıcak su döküp iyice temizleyin. Bu karışım kokunun gitmesini sağlar. Koku oluşumuna karşı bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.


3- Lavabo giderlerinden gelen kokular hakkında bilinmesi gerekenler

3- Lavabo giderlerinden gelen kokular hakkında bilinmesi gerekenler

Borularda birikmiş yiyecek ve kimi zaman posalı içecek kalıntıları, atık yağlar, lavabo sifonunun düz şekilde olması yaveya fazla kullanılmayan lavabo sifonundaki su birikmesinin zamanla koku yapması gibi sebeple, bu kokuların oluşmasının yaygın olan nedenlerindendir. Yukarıda anlatmış olduğumuz karışım, sadece borularda birikmiş atık yağlardan ve çözünebilecek yiyecek kalıntılarından kurtulmak içindir. Düzenli şekilde, haftada bir defa olacak şekilde kullanıldığı zaman bir müddet sonra, bu kalıntıların büsbütün yok olmasını sağlarken, böylece bir daha kolay kolay kötü koku oluşmamasını sağlar.