Kahve Düşkünleri İçin Dünyanın En Güzel Kahveleri

Flat White

Flat White, dünyanın her yerinde bilinen popüler bir kahve türüdür. Avustralya çıkışlı olan bu kahve köpüklü sütün biraz espressoya ilave edilmesiyle hazırlanır. Görünümü Latte ve Cappuccino benzeri olan Flat White çok katmanlı yapısıyla dikkat çeker.

 

Espresso Romano

İtalya’nın ünlü kahvesi Espresso Romano hızlı bir şekilde hazırlanabilen pratik kahvelerdendir. Kahvenin mümkün olduğu kadar hızlı içilmesi ve üzerindeki kremanın kahvenin tadını içine hapsetmesi önemlidir.

 

Pour Over

Kuzey ülkelerinin yoğun nüfuslu bölgelerinde tercih edilen Pour Over, İsveç’in popüler lezzetlerindendir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli bir şekilde içebileceğiniz kahve tatlı hamur işleriyle beraber servis edilir.

 

Hint Filtre Kahvesi

Kaapi olarak bilinen Güney Hindistan’a özel Hint filtre kahvesi lezzetiyle öne çıkar. Köpüklü süt ile hazırlanan bu kahve metal bir filtrede pişirilir. Hazırlanışından hemen sonra paslanmaz çelikten bardakta ve dabarah adı verilen kahvenin biraz soğumasına yardımcı olan kapta sunulur.

 

Cafe Cubano

Cafecito olarak da adlandırılan Cafe Cubano, İtalyan klasiğinin üzerine Küba tarafından uygulanmış rötuşlardan ibarettir. Kahveyi hazırlamak için biraz koyu kavrulmuş Espresso'yu doğrudan şekerin üzerine dökebilirsiniz. Eğer kahveyi sütlü seviyorsanız cortadito isteyebilirsiniz.

 

Melange

Avusturya’da popüler olan Melange, Cappucino'ya benzeyen bir kahve türüdür. Espresso'nun büyük bir kahve fincanında buharlı süt ve köpüğüyle süslenmesiyle servis edilir. Dilerseniz krema veya yumurtalı ballı karışımı kahvenize ekleyebilirsiniz.

 

Cafe Sua Da

Klasik Vietnam içeceği olan Cafe Sua Da dünyanın her yerinde bulunabilir. Koyu kavrulmuş kahve tohumlarının klasik Vietnam demliğinde süzülmesiyle hazırlanan kahve daha sonra konsantre süt ile karıştırılır. Son olarak üzerine buz eklenir. Ferahlatıcı olan bu kahveyi günün farklı zamanlarında tüketebilirsiniz.

 

Türk Kahvesi

Geleneksel Türk kahvesi, öğütülmüş kahve tohumlarıyla şekeri, bazen bir iki tutam baharatı karıştırarak hazırlanır. Hazırlanış türüne göre bazen birkaç defa kaynama noktasına getirilebilir. Kahve çeşitleri arasında oldukça popüler olan ve 7'den 70'e severek tüketilen Türk kahvesi, Orta Doğu ve Balkanlar'da sıkça tercih edilir.


Kahve, dünyanın her yerinde severek tüketilen bir içecek. Zincir kahveciler dışında ülkelerin kendilerine özel kahve kültürleri ve gelenekleri vardır. Kahve düşkünlerinin tadabileceği dünyanın en güzel kahvelerini keşfederek kahve saatlerinizi zenginleştirebilirsiniz.