Çikolata Nasıl Saklanır?


Çikolata saklama konusunda sizlere vereceğim birkaç önemli bilgi ile çikolatalarınızı daha sağlıklı bir şekilde saklayabilir ve gerektiğinde tekrar kullanabilirsiniz...


Çikolatayı nasıl saklamanız gerektiğine dair sizlere vereceğim birkaç pratik bilgi ile sağlıklı ve güzel bir şekilde çikolatalarınızı saklayabilir ve kullanacağınız zaman da yine sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Çikolata sıcaklıktan çabuk etkilenen bir yiyecek olduğu için eğer buzdolabında saklıyorsanız kullanmadan önce oda sıcaklığına yakın seviyede bir süre tutmanız  ve bir müddetde oda sıcaklığında bekletmelisiniz daha doğru olacaktır.

Çikolata elinizin ısısından bile çabucak eriyebilir. Ayrıca sıcaklığı yüksek yerde bekletilen çikolata, içerisindeki yağlar eriyince kendini salarak yağları dışarı çıkarır ve rengi değişir. Fakat bu durum çikolatanın içeriğine zarar vermez. İlk eritme aşamasından sonra çikolata eski rengine dönecektir. Yine de çikolata her zaman için serin ve kuru yerlerde saklanmalıdır.